2015. augusztus 30., vasárnap

Frappáns kislakások - 4. rész

 
Folytatjuk budapesti, exkluzív garzonunk tervezési folyamatának bemutatását.

A szerencsés alaprajznak köszönhetően sok lehetőség rejlik a lakásban - igyekszünk is jól körbejárni az összes életképes elrendezést, hogy megtaláljuk ügyfelünk igényeinek leginkább megfelelő variációt.

Felmerült egy egészen pici, funkcionális konyha igénye. Az így felszabaduló négyzetmétert pedig egy ötletes fürdőbe és egy (a lakás méreteihez képest) tágas gardróbszobába csoportosítottuk át - ami azért valljuk be, elég szokatlan 33 négyzetméteren, miközben teljes értékű ágy is található a lakásban.
A mai modern üzletasszony, üzletember alapvetően keveset étkezik otthon, ha mégis, akkor az könnyen, gyorsan elkészíthető ételekre korlátozódik, miközben az igényes ruhatár sok helyet igényel.



A korábban bemutatott 1-es változat kis átalakításával készült a 3-as számú javaslat, ami egy egyenes, ajtók mögé rejthető konyhát tartalmaz.
Nagyon praktikus kialakítás, ha nem szeretnénk, hogy a konyha folyamatos "dísze" legyen nappalinknak. Tehát a konyhablokk a nappali tér része, ám használaton kívül bizony nem látszik. A változat előnye, hogy igény szerint, akár egy négyszemélyes étkező asztal is kényelmesen elfér.
 

A 4-es számú koncepció egy merőben új elrendezés az eddigi tervekhez képest. A kényelmes, kádat és zuhanyt is tartalmazó fürdő átkerült a bejárattól jobbra, egy falfülke behúzásával pedig egy tolófallal szintén elrejthető konyhának adtunk helyet. A bejárati ajtó mögött további kamraszekrény létesült, ami a konyha kiegészítése lehet, de akár a takarítóeszközök helyéül is szolgálhat.

A szemközti oldalt minden igényt kielégítő gardróbszoba uralja, ami alapvetően szokatlan, mégis abszolút ésszerű módon a mosógépnek is helyet ad. Nincs is annál praktikusabb kialakítás, amikor nincs szükség a szennyes "utaztatására". Mindenképp egy szárító funkcióval kombinált gép beszerzését javasoljuk, mert bár nyáron a teraszon gyorsan száradnak a ruhák, télen nem lenne előnyös a nappalit ruhaszárító állvánnyal díszíteni.
A hazaérkezést követő lepakolást könnyítve a ruhatárolók egyike kívülről, a bejárati ajtó mellől nyílik, mely a gardróbot is takaró tolóajtópár egyikével rejthető el - a lakás fontos alapkoncepciója, hogy minden tárolórészt dekoratív ajtók, felületek mögé rejtsünk.

A gardrób folytatásában kapott helyet az ágy, a mellette lévő, a közlekedő vonalából visszahúzott fülkében pedig a kis étkezőrész, mely akár kihúzható is lehet.

A nappali elrendezését nem bolygattuk, ez a helyiség majd a részletek kidolgozásakor kap nagyobb hangsúlyt.

A 4-es tervvázlat "b" variációja a konyhablokk és az étkezőrész megcserélésével egy nagyméretű, magasabb férfiak számára is kényelmes használatot biztosító kád elhelyezését teszi lehetővé.

Ez a változat csak egy kétszemélyes, bárpultszerű étkezőhelyet nyújt - ami egy-egy gyors reggelihez vagy vacsorához tökéletesen elegendő. A nappali terét ez esetben nem szerettük volna étkező asztallal terhelni, így az maximálisan a kikapcsolódás és a kisebb baráti összejövetelek színhelye lehet.
Az étkezőpult és a nappali polcos kombinációja közötti nagyobb falfelület tökéletes lehet egy találó témájú, most divatos óriásposzter vagy fotótapéta elhelyezésére, mellyel tovább növelhetjük kis garzonunk nagyvonalú térérzetét.
A nagy üvegfalban végződő nappaliból remek városi kilátás fog elénk tárulni a műfűvel borított, kellemes méretű erkélyen keresztül.

A következő részből kiderül, melyik javaslat lesz a befutó. :)
 
Ez pedig itt a facebook oldalunk, szeretettel várunk ott is!
A fotók forrása: www.pinterest.com

2015. augusztus 23., vasárnap

"És lőn világosság" 1.rész

Beltéri lámpák otthonunkban



Morosini "Pank" lámpacsalád
Itt megvásárolható!
Ahogy régen a tábortűz melege tartotta össze a családokat és tartotta távol a vadállatokat, úgy ma az otthon melege és az otthon fénye elkülönült egymástól. Mi most az utóbbival foglalkozunk.
A lámpák mára már nem egyszerű fényforrássá, hanem az otthonok ékszereivé váltak. A stílus egyik legmeghatározóbb elemei, de nem csupán a design szolgálatában. Nagyon is fontos a funkciója, csakúgy mint a kanapé kényelme. Elsősorban fényforrás, fontos hát, hogy alaposan tervez(tess)ük meg, hogy milyen is lesz és hová kerül.




 

Mit-hogyan világítsunk meg?


Ha már szóba került az otthon melege, kezdjük hát a konyhával. Általában függesztéket használunk fő fényforrásnak a mennyezeten. Ez azonban még kevés a pontos, precíz munkához, ami a főzéshez és különösen az előkészítéshez szükséges, ezért a munkapultot direkt fénnyel (a felsőszekrények alá helyezett lámpákkal) világítsuk meg. Az étkező fölé egy alacsonyabbra engedett függesztéket használunk nem túl erős, lehetőleg meleg spektrumú fénnyel (ez jobban emlékeztet a természetes fényre és nem módosítja a tárgyak színét).
A nappaliba is meleg fényt javaslunk (ez az a bizonyos kicsit sárgásabb hatású), ez a szemnek is kellemesebb a már említett természetessége miatt. Itt általában a szoba közepén a mennyezetre egy nagyobb, nagyobb tereknél két db mennyezeti lámpa szükséges. Ízlés dolga, hogy ez milyen típusú lámpa. Arra azonban figyeljünk, hogy egy helyiségen belül egy családból válogassunk. Így például az állólámpa, a komódon elhelyezett asztali lámpa és az esetleges falikar tökéletesen passzoljon egymáshoz.


Tipp: a tv mellé tegyünk egy lámpát (álló vagy falikar), mert sokkal kíméletesebb a szemünkhöz, mintha a sötétben csak a készülék villogó fényeit nézzük.(Néhány típusnál már gondoltak erre a TV-k tervezői, és a készülék mögött derengő világítás van a túl erős kontraszt elkerülésére.)

Közlekedők/folyosók esetén használhatunk vagy a ma már sokkal inkább elterjedt indirekt fényeket. Például mennyezeti beépített LED szalag, vagy a lábmagasságban elhelyezett beépített fényforrások, mint a lépcsőknél.

Hálószobákban egy nem túl erős mennyezeti lámpát használjunk, kerüljük a függesztéket! Az éjjeliszekrényekhez falikart vagy asztali lámpát is tehetünk, attól függ, a tervezés mely szakaszában vagyunk. A falikarra már a villanyszerelésnél gondolnunk kell, ha ezt nem tettük meg, akkor az asztali lámpa lesz a megoldás. Ha nem is sikerül egy családból választani a mennyezeti lámpával, stílusban mindenképp kapcsoljuk a kettőt!

Fürdőszobában szintén kétféle világítást alkalmazunk, egyrészt mennyezeti lámpatestet, másrészt fali fényeket a tükörnél. Itt nincs akadálya  a hideg fénynek, de teszteljük tükörnél, hogy mennyire sápaszt. Fontos, hogy amikor tükörbe nézünk, üdének és frissnek lássuk magunkat, ne lestrapáltnak, mint azokban a borzalmas próbafülkékben.

A kiszolgáló helyiségek nem kapnak túl nagy hangsúlyt, általában egy mennyezeti lámpatest elég, nagyon erős fényre sincs szükség, a lényeg, hogy ha bemegyünk a kamrába, akkor jól lássuk a különbséget a nagyi barackbefőttje és a meggylekvár között ;)
 
 

Izzó vagy LED? Van különbség?



Lampa de Italiane "Lizzy" LED lámpája
Itt megvásárolható
A legtöbb lámpagyártó még hagyományos izzós foglalattal ellátott fényforrást alkalmaz, ez ad némi szabadságot. Eldönthetjük, hogy halogén (energiazabáló), energiatakarékos (lassan felmelegedő gázzal töltött, a teljes fényét csak egy idő után kiengedő), vagy éppen led izzót használunk. Ez nem összekeverendő a LED lámpával, ahol a LED-ek be vannak építve és nincs cserélhető izzó, ellenben kb. 20 000 óra az élettartamuk. Ez folyamatos 0-24 órás használat esetén közel 2,5 év. De nyilván nem "égetjük" non-stop a lámpáinkat, még akkor sem, ha a LED a jelenleg elérhető legenergiatakarékosabb fényforrás. A már említett húszezer óra átlagos használatnál (ami legyen napi kb 5 óra) több mint 10 évet jelent. Ez azért nem semmi! De ha lejárt az ideje, akkor a lámpa kuka.

Eglo "Perillo" LED lámpája
Itt megvásárolható
Cserébe a designereknek hatalmas szabadságot jelent, hogy nem kell az izzónak és a foglalatnak helyet biztosítani, így határ a csillagos ég. A már piacon lévő kínálatban olyan extra funkciókat találunk, mint az RGB (színes) illetve a hideg és meleg spektrumban állítható fények, a fényerőszabályozás itt szinte alap. Mindezt általában egy távirányítóval tehetjük meg, így még csak fel sem kell állni, hogy a kapcsolót tekergessük ;)
Egy biztos, hogy a jövő a LED-é.


A bemutatott termékek és sok más, akár egyedi lámpák is, megvásárolhatóak a Újlaki Lámpa-Ház -ban. Amennyiben ránk (LAK-HATÁS) hivatkozol, 5% kedvezményben részesülsz!
 
Ez pedig itt a facebook oldalunk, szeretettel várunk ott is!

2015. augusztus 16., vasárnap

Gyerekszobák 2. rész

Miből lesz a cserebogár...

A babaszobát egy szemvillanás alatt "kinövi" a gyerek - kezdve a kisággyal. Amikor már stabilan jár (1,5-2 évesen, a kezdődő dackorszakkal), egyre nehezebben bírja a korlátokat, amit a rácsos ágy is jelent számára. Ilyenkor pár hónapot még kihúzhatunk azzal, hogy néhány kivehető rácsot vagy oldalról a rácsos részt leszedjük (ha erre alkalmas az ágy), így könnyítve meg a szabad mozgást a csemetének.

Ha már feléri az ajtó kilincset és használni is tudja, akkor vége a jó világnak, pikk-pakk átcuccol hozzánk éjszaka - jobb esetben ezt csak reggel vesszük észre, a rosszabban akkor, amikor a vesénkbe térdel...
Teremtsünk hát olyan közeget, ahol éjjel-nappal szuperül érzi magát, így talán elkerülhetjük az éjszakai meglepetéseket! Garanciát persze ez sem jelent, de fontos, hogy olyan szobája legyen, amit szeret és ahol biztonságban érzi magát. 


Persze a gyerek növekedésével a tárolóhelyek iránti igény (avagy szükség) is megnő, mert egyre több és sokfélébb játéka lesz, amit bizony mindenki biztonsága érdekében ildomos elpakolni az útból (előbb-utóbb mindannyian megismerjük az éjszakai lego-darabra lépés érzését, rosszabb, mint egy vadgesztenye, mert tuti, hogy sarokkal találjuk el...).
Az ágyneműtartó jól használható egyéb játékok tárolására is, így például nem kell miden alkalommal összerakni a modell vasutat. ;)

A hosszúkás alaprajzú szobákban az ágyat célszerű a belső rövid falra tenni, így rengeteg hely marad a játékra. A fehér szín pedig tágítja a teret és nem trendfüggő, mert minden jól passzol hozzá. A kiegészítőket választhatjuk annak megfelelően, hogy milyen korban van a gyerek és épp mi tetszik neki.


A nagyobb belmagasságú lakásoknál - ahol amúgy sincs kert és a játszótér is messzebb van - meleg szívvel ajánljuk ezt a csúszdával kombinált ágyat, nemcsak az extrém sportot kedvelőknek! Arra viszont feltétlenül figyeljünk, hogy ez már ovis-kisiskolás korú gyereknek való. És persze a művészlelkekről se feledkezzünk meg! A táblafesték a falon nem új a nap alatt, ellenben ez a megoldás sokkal több szabadságot ad a gyereknek, mert a papírra örök  darabokat is alkothat.

És végül, de nem utolsó sorban a Királylányokról is ejtsünk pár szót!
Ha a kiságynál szerette a baldachint, akkor ettől ne fosszuk meg, lehet mennyezetre rögzíthető változatot is kapni, és nagyon hangulatossá teszi az ágyat.
Igyekezzünk az ágy mellé komódot vagy éjjeli szekrényt tenni, mert akár egy pohár vízre is szüksége lehet éjszaka, és ha kéznél van, nem ébreszti fel a szülőket.
A hangulatvilágítás vagy éjszakai fény elég sokáig játszik fontos szerepet a gyerekeknél, gondoskodjunk hát róla, ha ettől biztonságban érzi magát. Ha nincs jó helyen konnektor, akkor válasszunk elemes verziót, vagy fluoreszkáló formákat a mennyezetre vagy falra, de ragaszthatjuk akár a bútorokra is őket, onnan könnyebb később eltüntetni a ragasztó nyomait, mint a festett falról vagy a tapétáról.


Legegyszerűbb dekorációs eszköz a mintás tapéta. Egy-egy csíkkal is feldobhatjuk a gyerekszobát a csemete érdeklődésének megfelelően, könnyű eltávolítani, ha idővel cserélnénk. Íme egy kis ízelítő:

      Hajózás                                     LEGO                            A tenger világa


Madarak                              Bagoly1                               Bagoly2

Még több dekorációs eszköz található itt! A WALLME-n mindenki megtalálja a saját stílusának megfelelő faldekorációt, legyen szó vászonképről, falmatricáról vagy bármi másról. Amennyiben rendeléskor megadjátok a "LAK-HATAS" kuponkódot, 5% kedvezményt kaptok a végösszegből. Dekorálásra fel!
Irány a www.wallme.hu

Ez pedig itt a facebook oldalunk, szeretettel várunk ott is!
A képek forrása: www.pinterest.com

2015. augusztus 9., vasárnap

Biztosítsunk okosan

Avagy tippek és buktatók a lakásbiztosításoknál


E heti témánk ezúttal nem kapcsolódik szorosan a lakberendezéshez, de elengedhetetlenül fontos, hogy otthonunkat sokáig kényelemben élvezhessük - hogy azok a bizonyos "váratlan helyzetek" ne okozzanak nagyobb fejtörést.
Szóval igyekszünk felhívni olvasóink figyelmét arra, hogy milyen apró kis buktatói vannak a lakásbiztosításoknak. Mire kell feltétlenül és mire érdemes odafigyelni, hogy elkerüljük a kellemetlen meglepetéseket, és baj esetén ne érezzük azt, hogy ez bizony ablakon kidobott pénz volt, mert a biztosító nem hajlandó fizetni.
Kezdjük az egyszerűbbel: lakásbiztosítás lakás esetén. Ilyen esetben (és ez általánosságban igaz a lakásbiztosításokra) sosem a piaci értéken biztosítják ingatlanunkat, hanem az úgynevezett "újjáépítési" értéken, ez az az összeg, amiből a biztosító szerint egy "megsemmisült" ingatlant újjá lehet építeni. Ezt az összeget lefelé soha, de felfelé bármikor lehet módosítani (persze nem a végtelenségig, mert akkor túl van biztosítva a lakás és azzal sem járunk jobban...). Az arányokat tekintve minél nagyobb az újjáépítési érték, annál drágább a biztosítás.
Általában évente nő az újjáépítési érték min. az inflációval (ezt az opciót akár töröltethetjük is, de nem érdemes). Természetesen ez a biztosítás alapja, ezen felül jópár dolgot szokott tartalmazni. Néhány példa a teljesség igénye nélkül: készpénz értéke x ezer forint (betörés, tűz esetén), ékszerek, műkincsek, háztartási gépek, speciális üvegek (pl. többrétegű biztonsági üveg) és ezeken felül mi magunk is kérhetünk extrákat bizonyos felárért. De minden esetben számlával vagy műbizonylattal kell igazolnunk, hogy ezek a tárgyak a birtokunkban vannak, bizonyos érték fölött fotókat is kérnek (természetesen a biztosítás megkötésekor).
Ha társasházi lakásról beszélünk, és a társasháznak van biztosítása, akkor ez általában a felépítményre vonatkozik (falak, ablakok, nyílászárók, csövek, elektromos vezetékek... stb). Ilyenkor lehetőségünk van ún. kiegészítő biztosítás megkötésére, akár egy másik társaságnál. Amire ilyenkor feltétlenül figyeljünk, hogy a társasházi biztosítás pontosan mire terjed ki, továbbá káresemény esetén mi magunk nem tudunk intézkedni a biztosítóval, csak a közös képviselő, így van, hogy hosszabb az ügyintézés (de ez változó). Az előnye, hogy nincs kétszeresen biztosítva az ingatlan és így olcsóbb is, de sokszor előfordul, hogy bizonyos dolgok "elsikkadnak" és ez csak akkor derül ki, ha már megvan a baj.
És akkor most jöjjön a neheze: családi ház biztosítása. Ez már jóval keményebb dió.
Itt már nemcsak a falak vannak, hanem kerítés és esetleg kerti felépítmények is (pergola, bútorok, medence, épített grill, árnyékoló rendszer, faház... stb). Ilyenkor is az újjáépítési érték számít, de itt már mi határozzuk meg ezt az összeget, ennek sajnos több hátránya, mint előnye van, később rengeteg vitás kérdés merülhet fel, amikor a biztosító ugye nem akar fizetni. Ennek elkerülése érdekében jogunk van kérni egy kárszakértőt a biztosítás megkötésekor, aki felméri a házat a biztosítani kívánt felépítményekkel és ingóságokkal együtt. Ezt sajnos a biztosítók 99%-a nem ajánlja fel, pedig gondoljunk csak bele, egy casconál elengedhetetlen a szemle, pedig az autó értéke töredéke egy családi háznak...

Az alul- és a túlbiztosítást is célszerű elkerülnünk, mert káreseménynél ebbe fog kapaszkodni a biztosító és ki akar majd bújni a fizetés alól, vagy valami fura és érthetetlen változó matematikai képlettel csak a nevetséges töredékét fizeti meg a kárunknak, mi pedig bosszankodhatunk, hogy a befizetett biztosítási részletekből tudnánk fizetni a kárt.
Felújítási alapról mindig kell gondoskodnunk, de ez a biztosítást nem helyettesítheti. Mindenkit arra biztatunk hát (különösen mostanság a szélsőséges időjárási körülmények miatt), hogy kössön egy korrekt biztosítást, de minden apró részletre figyeljen oda és kérdezzen még a szerződés aláírása előtt, mert utána már nehéz módosítani, plusz költségektől mentesen szabadulni pedig csak évfordulóval tudunk.

Ez pedig itt a facebook oldalunk, szeretettel várunk ott is!

A képek forrása: www.pinterest.com

2015. augusztus 2., vasárnap

Frappáns kislakások - 3. rész



Forrás: www.hepilatesbiz.com
Ígéretünkhöz híven, folytatjuk kislakás-sorozatunkat. A már korábban bemutatott alaprajzot fogjuk most ízekre szedni, hogy lássuk, milyen lehetőségek rejlenek akár harmincpár négyzetméteren is.

Emlékeztetőül, alább látható az eredeti terv. Itt az építész célja a külön wc és a valamelyest szeparált konyha elhelyezése volt – sokaknak van ilyen jellegű igénye még kis lakásokban is. Ebbe az elrendezésbe viszont már nem fér bele, hogy teljes értékű ágyat helyezzünk el, megrendelőnk számára pedig ez az elsődleges szempont. Az ingatlant befektetési céllal vásárolta, rövid- vagy hosszútávú kiadás szerepel a tervei között. Tehát igyekszünk ennek megfelelően egy általánosságban jól használható lakásbelsőt kialakítani, amely mind a funkciókat, mind stílusát tekintve minőségi és harmonikus.
 

Kezdjük akkor tiszta lappal a munkát! Először is kisöpörtük a mozgatható falakat és elemeket, csak a lakást határoló falak és a két strang maradt a helyén, ezek természetesen nem módosíthatóak. Mivel a kivitelezés még csak a pinceszinten tart, így szinte minden elképzelés megvalósítható.
 

Elkészült az első két alaprajzi változat. Elsődleges szempont a külön hálórész elhelyezése volt, tehát mindkét elrendezés esetén teljes értékű ágy került be. A kis garzonokhoz képest ez mindenképp egy nagyságrendi ugrást jelent, hiszen nem a kihúzható kanapé biztosítja a lakók alvóhelyét.

Lássuk akkor ez első, általunk készített variációt!

 
Belépve a lakásba balra találjuk a fürdőszobát, mely magában foglalja a wc-t is. Az eredeti terven szereplő kád helyett egy tágas zuhanyzót helyeztünk el, ami mellé egy beépített szekrényblokk került, ebben kapott helyet a mosógép is.

Jobbra, közvetlenül a bejárati ajtó mögött egy tágas beépített szekrény biztosítja a kabátok, cipők elhelyezését. Ez a szekrény folytatódik tovább - körülölelve a strangot -, kényelmes helyet nyújtva a lakók holmijának, miközben szépen rejti a kiugró elemet. A ruhás szekrények az ágy mellől, egy azt is megemelő, 15 cm-es dobogóról közelíthetők meg. Egy ilyen egy lépcsőfok magasságú dobogó nagyon szépen határol optikailag és funkcionálisan egyaránt – mert bár közel van az előszoba, nem merül fel, hogy bárki is cipővel lépjen a hálóterületre. Az igény szerinti teljes szeparálást egy nagy tolófal biztosítja, így napközben láthatatlanná tehetjük a komplett hálórészt. Nyitott állapotban a tolófal a nappali polcainak egy részét rejti.

A konyha párhuzamos kialakítású, a szekrények nagyobb része a fürdő falán helyezkedik el. A térbe fordulva, félszigetes megoldás ad helyet a főzőlapnak, a pult vége pedig egy akár négy személy számára is használható asztalban végződik (ez normál magasságú, tehát a konyhapulthoz képest 15-20 cm-rel alacsonyabb).

A nappaliban a tolófal folytatásaként egy szellős polcos kombináció ad helyet a tv-nek, könyveknek és egyéb nem ruházati holmiknak. Szembe egy kétszemélyes, vendégággyá alakítható kanapé került egy kényelmes kagylófotellel.

Az erkély – bár csak egy méter szélességű – kapott egy kétszemélyes egzóta fából készült étkező szettet, melyen a szép dézsás növények között élvezhető akár egy reggeli kávé, akár egy esti koktél – gyönyörködve a nyugati fekvés nyújtotta naplementében és a 9. emeletről elénk táruló városi panorámában.
 
A második variációnál csak az eltéréseket részleteznénk, kicsit felcseréltük a helyiségeket.

 
A fürdő maradt a bejárattól balra, akárcsak az előző verziónál, ugyancsak zuhanyzós és a wc-t is tartalmazza. Egyedül a mosógép került ki a konyha/előtér beépített szekrényébe. A fürdő falait viszont mind az előszoba, mind az ágy irányába falfülkékkel törtük meg, ezáltal helyet biztosítva sok tárolóhelynek.

A fürdő falának folytatásaként egy fülkébe került elhelyezésre a kétszemélyes ágy - itt csak egyik oldalról közelíthető meg, így korlátozottan kényelmes a használata két személy számára, de még mindig sokkal jobb megoldás, mint a kihúzható kanapé. Csak egy térelválasztó dekorlap (ami lehet akár perforált is) választja el a közlekedő terétől, a nappali felől pedig elhúzható lapfüggönnyel lehet könnyedén elrejteni.

Az "L" alakú konyha a bejárattól jobbra eső részben kapott helyet szemben az előszobai és gardrób beépített szekrényekkel. Egy légies, kör alakú, térbe állított étkező asztal ad helyet kényelmesen két, de akár négy személy részére is. Bár saját ablaka nincsen a konyhai résznek, a nappali irányából a széles átjárón keresztül kap természetes fényt a helyiség. A pulton végzett munkához pedig helyi megvilágítást kell alkalmazni, ami természetesen dekorációnak sem utolsó.

A nappali ebben a változatban tágasabb, két kisebb fotel mellett egy háromszemélyes kanapé is elfér, ami szintén tartalmazhat vendégágy funkciót is, így a kis alapterületű lakás ellenére is nyugodtan marasztalhatjuk vendégeinket éjszakára is.

A nappalira készült egy "B" változat is, melyben a kanapét és a tv-s blokkot felcseréltük. Ennek előnye, hogy zavartalanabb a kijárás az erkélyre, nem kell a kanapét kerülgetni.

 
Pár hét múlva folytatjuk kislakásos sorozatunkat, a megrendelővel átbeszélt, továbbfejlesztett rajzokkal jelentkezünk!


Ez pedig itt a facebook oldalunk, szeretettel várunk ott is!