Itt egy újabb közkívánatra cikk. Többen jelezték, hogy szívesen olvasnának az épített zuhanyzókról, most ezen olvasóinknak szeretnénk kedveskedni és reméljük, mások is találnak hasznos infókat, tippeket!

A mai trendek már elszakadtak a klasszikus "tegyük a zuhanyt a sarokba" elvtől, így aztán számtalan variáció közül választhatunk, amit csak a helyiség adottságai lehetővé tesznek. Sok esetben kérnek a megrendelők a kád mellé épített zuhanyt, hisz sokkal kényelmesebb a nyári melegben beugrani a zuhany alá, mint bemászni a kádba (és bevallom, várandósan is hatalmas áldás volt az épített zuhany).
Lássuk hát sorban, mik a mai trendek és mire figyeljünk oda, ha sokáig szeretnénk használni a kényelmes zuhanyzónkat!
Amint látjuk, vége a sarokba szuszakolt zuhanyzóknak (legalábbis az épített verziók esetében). Általában a helyiség egy faltól falig végét alakítják ki, kényelmes 90-100 cm-es mélységben. Általában üvegfal és üvegajtó választja el a fürdő többi részétől, meghagyva ezzel a nagyobb térérzetet.
Gyakorlatilag bármilyen stílushoz illik. Általában a klasszikusabb burkolatokhoz szoktak peremet építeni, meggátolva ezzel a víz útját (a modern stílushoz, ez annyira nem illik), de a megfelelő ejtésről itt is gondoskodnia kell a burkolónak, mert fontos, hogy a víz maradéktalanul el tudjon folyni!
Íme egy megoldás arra az esetre, ha valaki budoárként használja a fürdőt, és nem csak a zuhanyt de a kádat is szeretné elszeparálni. Ebben az esetben garantáltan nem lesz vizes a fürdő többi része! A vízkő elkerülése érdekében azonban nem árt beszerezni egy komolyabb vízlágyító készüléket, különben lesz mit sikálni hétről-hétre.
Az épített zuhany számtalan előnye mellett ott van annak a lehetősége is, hogy kis falfülkéket alakítsunk ki a piperéknek, így nem kell olyan polcokat használni, amik kiugranak a falsíkból és csukott szemmel időnként bele ütközünk.
Nagyon fontos még a burkolatok kiválasztásánál figyelembe venni, hogy bár esztétikus ugyanazzal a padlólappal burkolni a fülke részt is, de sok esetben nem praktikus. Általában R10-es csúszásmentességi fokozattal bíró csempéket ajánlanak fürdőbe, ez azonban vizesen még nagyon csúszik. Érdemes legalább egy részen olyan színben passzoló mozaikot választani, amit a medencék aljához is ajánlanak. Mozaikból a lefolyó ejtését is könnyebb kirakni, mint 30x60-as lapokból, különösen ha hagyományos, vagy kis méretű lefolyót használunk.
Ha nem szeretjük a mozaikot, akkor használhatunk ilyen vagy ehhez hasonló fa csempéket is (kifejezetten vizes közegbe ajánlott darabokról van szó), De fontos, hogy a fa alatt a víz elvezetése tökéletes legyen, különben hamarosan váratlan látogatóink lesznek penészgomba formájában. Könnyebb megelőzni, mint elűzni őket!

Ha valaki nem ragaszkodik az üveghez, vagy nincs kedve állandóan sikálni a vízkövet, íme néhány ötlet a zuhanyzók kialakítására üvegfalak nélkül. A teljesség igénye nélkül!
A képek forrása: www.pinterest.com
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése